Poster ve Afiş Baskı Şişli - Mecidiyeköy


Firmamız 2008 yılından beri Şişli ilçesi Mecidiyeköy mahallesinde kaliteli ve uygun fiyata Matbaa baskı hizmeti vermektedir.


Poster Baskı Ebatları


35x50 cm Poster

50x70 cm poster

70x120 Poster

60x40 cm Poster

80x120 cm poster


Poster Baskı Teknikleri


Gelişen teknoloji sayesinde oldukça fazla sayıda reklam araçlarının olması daha fazla kitleye hitap etmeyi kolaylaştırır. Bu reklam araçlarından birisi de poster baskıdır. Genelde  tiyatro, sinema reklamlarını konu alır. Poster niteliğinde olup farklı birçok boyutu vardır. Sinema ve tiyatro için genelde 50X70  ve 70x100 boyutları tercih edilir.
Poster baskı da ilanın ana teması işlenmesi için öncelikle resim kullanılır. Resmin sağ alt ve sol alt köşelerine de detaylı bilgiler eklenir. Örneğin; sinema için bir baskı yapılacak ise baskının ortasına filmle alakalı resim konulur, sağ altına filmle alakalı kısa bir bilgilendirme filmin konusu, filmin oyuncuları, ne zaman vizyona gireceği gibi ayrıntılar yer alır. Hem göze hitap eder hem de bilgilendirme niteliğindedir. Bu baskıdaki avantaj diğer baskılara göre hem daha ucuz olması hem de daha geniş kitleye hitap etmesidir. Posterin biraz daha büyük boyutlarının kullanılması görsellik açısından daha çok kişinin dikkatini çekebilir. Poster baskı da bilgi vermek daha az yer alırken görsel şölen daha ön planda tutulur. Görselliğin ön planda tutulması kişilerin dikkatini çekeceği için yoğun bir talep görür. Bu da reklamın profesyonelliği ile alakalıdır. İlan yapılır iken hazırlanan tasarım davetkar niteliğinde olması gerekir. Bu sayede daha çok kişi tarafından ilgi çeker. Poster baskının bir diğer kullanım yeri olan konserler için hazırlanan davetiye niteliğindedir. Oldukça çok kişiye hitap etmesi pankartın büyüklüğü ile alakalı değildir. Aksine posterde kısa ve öz şekilde ayrıntılara yer verilmesidir. Baskı yapılırken bir önemli detay da, baskının yapılacağı kağıdın kaliteli ve dayanıklı olması gerekir. Genelde dayanıklı kağıdın olması demek daha uzun süre alıcının gözünün önünde olması demektir. Aynı zamanda posterlerin mürekkebi güneş ışığı ve suya karşı dayanıklı olması da yapılan baskının kalitesiyle alakalıdır.
Bu baskı da aslında hiç önemli görünmeyen birçok önemli ayrıntı vardır. Bu ayrıntılara dikkat edilmesi durumunda daha kaliteli ve uzun ömürlü işler ortaya çıkar. Reklam ve tanıtım için kullanılan posterlerin davet edici özelliğinin olması daha çok müşteriyi firmalarla buluşturmak için yeterlidir.